top of page
  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
Ponisõit lastele

Minishetlandi ponid Inola ja Dannu ootavad väikeseid hobusesõpru endaga tegelema. Sõbralikel ponidel on väga hea meel kui neid kammitakse ning paitatakse. Oma pisikese kasvu poolest on ponid sobilikud ka väga väikestele mudilastele. Ka juba ~2a lapsed tunnevad loomaga tegelemisest rõõmu ning tajuvad nende olemust. Pisikeste ponidega saavad ratsutada kõik kes kaaluvad alla 30kg. Suuremad ja julgemad saavad tegeleda eesti hobusega Aster ja ristandponiga Wanda. Ponidele võib ise kaasa tuua maiuseks porgandit, õuna või kuivatatud leiba kuid ponidele anname meid neid ikka ainult koos ja peale ratsatunni lõppu.

Soovikorral teeme lastega ka arendavaid võimlemisharjutusi sadulas (lihaste lõdvestamiseks, venitamiseks ja tugevdamiseks, tasakaalu ja koordinatsiooni jaoks).

Talvel saab ponidega koos ka kelgutada ja suusatada. Kogu tegevus toimub looduses, värskes õhus. Ratsakiiver on kasutada meie poolt.

Juhul kui ponidest isu täis saab, siis saavad lapsed mängida mänguasjadega, kiikuda, ronida ja liugu lasta mänguväljakul, hüpata batuudil , kaevata liivakastis või ringi joosta ja üle tõkete hüpata. Lapsi ootab ka mänguasjadest pungil mängumaja.

Kui lapsed tulevad ponidega tegelema siis seal on mitmeid erinevad tegevusi mida me läbi viima. Kõigepealt saab poni kinni püüda, siis poni kammida et temaga sõbraks saada, vaatame kuidas käib selga sadul ning paneme pähe ratsakiivri e kaska. Julgemad hüppavad kohe selga ja teeme sõitu, kes aga natuke pelgab siis saab poniga ka käekõrval ise jalutamist proovida ning erinevaid juhtimise harjutusi teha. Laste tähelepanu ja keskendusmivõime ühele tegevusele on väga erinev, mõned lapsed võivad jäädagi poni juurde ja ei tahagi koju minna aga pisemad vaatavad heameelega ka mänguasjad üle ;) Seega oleme me paindlikud ning võtame me arvess lapse eripära kui muid hetke olusid. Osad lapsed eelistavad poni seljas sõitmisele hoopis nendega jalutada, neid kammida, paitada ja silitada. Hea on ka arvestada asjaoluga, et see on üsna emotsionaalne tegevus värskes õhus mis just pisemad mudilased kähku ära väsitab.

Ponipesas on eri suuruses ponid. Väikesed ponid on turjakõrgusega ~90cm ja nendega võib sõita kuni 30kg kaaluv laps. Suuremad ponid on turjakõrgusega 125cm ja 138cm, nendega võid sõita kuni ~70kg kaaluv isik.

Ponidele võib ise kaasa tuua porgandit, kuivatatud leiba või õuna. Ponide söötmine peaks toimuma ainult perenaise juuresolekul ning peale ratsatunni lõppu.

Tihti on ka nii, et just siis kui ponidele on aeg porgandit või leiba anda siis tekib lapsel suur soov see maius ise ära süüa. Ponid jagavad heameelega kui vaid ema lubab seda süüa. Seega võib ka võtta lapsele kaasa näksimist .

Ponid ootavad lapsi iga ilmaga, pange aga soojalt ja kuivalt riidesse ning tulge viitke aega värskes õhus. Suvel on hea tasku panna ka putukatõrje ning palavaga varuge kaasa joogivett.

bottom of page